• Mybilbaobizkaia

Jaiak

Jaiak
Herria Data Deskripzioa
Abadiño Urt. 17 - Urt. 17 San Antonio Abad (Urkiolako Santutegia)
Abadiño Urt. 22 - Urt. 22 San Bixente (Astola,Gantza)
Abadiño Ots. 03 - Ots. 03 San Blas
Abadiño Api. 26 - Mai. 05 San Prudentzio (Traña-Matiena auzoa)
Abadiño Mai. 12 - Mai. 26 San Trokaz
Abadiño Eka. 13 - Eka. 13 San Antonio Paduakoa (Urkiola auzoa)
Abadiño Uzt. 04 - Uzt. 04 San Martin Papa (Gaztelua auzoa)
Abadiño Uzt. 10 - Uzt. 10 San Kristobal (Mendiola auzoa)
Abadiño Abu. 06 - Abu. 06 San Salbador (Gerediaga auzoa)
Abadiño Abu. 15 - Abu. 15 Andramari (Muntsaratz auzoa)
Abadiño Azken larunbata Errogatiba Eguna (Urkiolako santutegia)
Abadiño Ira. 02 - Ira. 02 San Antolin (San Antolin auzoa)
Abadiño Ira. 14 - Ira. 14 Gure Aita Gurutzekoa (Zelaieta auzoa)
Abadiño Ira. 16 - Ira. 16 Santa Eufemia (Irazola auzoa)
Abadiño Abe. 13 - Abe. 13 Santa Luzia (Sagasta auzoa)
Abanto - Zierbena Mar. 16 - Mar. 19 Putxeta eta Cotorrioko
Abanto - Zierbena Mai. 25 - Eka. 03 Trinitatea (Las Carreras auzoa)
Abanto - Zierbena Eka. 13 - Eka. 13 San Antonio
Abanto - Zierbena Eka. 25 - Uzt. 04 Santa Luzia (San Fuentes auzoa)
Abanto - Zierbena Eka. 28 - Eka. 28 Santa Juliana (Santa Juliana)
Abanto - Zierbena Eka. 29 - Eka. 29 San Pedro (Las Carreras)
Abanto - Zierbena Abu. 10 - Abu. 10 San Lorentzo (Las Carreras)
Abanto - Zierbena Abu. 15 - Abu. 15 Andra Mari (Triano)
Abanto - Zierbena Ira. 24 - Ira. 24 Mesedetako Andre Maria (Balastera)
Abanto - Zierbena Ira. 29 - Ira. 29 San Migel (Cotarro)
Ajangiz Mai. 15 - Mai. 15 San Isidro Labrador
Ajangiz Eka. 24 - Eka. 24 San Juan (Kanpatxo auzoa)
Alonsotegi Mai. 22 - Mai. 23 Santa Kiteria
Alonsotegi Maiatzeko azken asteburua Andra Mari
Alonsotegi Eka. 23 - Eka. 23 San Juan jaiak (Azordoiaga auzoa)
Alonsotegi Eka. 27 - Eka. 27 San Juan
Alonsotegi Abu. 23 - Abu. 24 San Bartolome
Alonsotegi Ira. 02 - Ira. 06 San Antolin
Alonsotegi Ira. 07 - Ira. 09 Gidako Ama Birjina (Arbuio)
Alonsotegi Ira. 11 - Ira. 13 La Guía (Arbuio auzoa)
Alonsotegi Aza. 11 - Aza. 15 San Martin (El Somo)
Alonsotegi Abe. 30 - Abe. 30 San Silvestre
Amoroto Uzt. 04 - Uzt. 05 San Martin
Amoroto Ira. 29 - Ira. 29 San Migel
Amoroto Abe. 04 - Abe. 04 Santa Barbara
Arakaldo Uzt. 18 - Uzt. 18 Santa Marina
Arantzazu Eka. 29 - Eka. 29 San Pedro
Arantzazu Urr. 13 - Urr. 13 San Fausto
Areatza Maiatzeko lehenengo asteburua Karpo eta Gurutze Santua
Areatza Uzt. 31 - Uzt. 31 San Inazio
Areatza Abu. 23 - Abu. 23 San Bartolome
Arrankudiaga Eka. 29 - Eka. 29 San Pedro (Uribarri)
Arrankudiaga Abu. 15 - Abu. 15 Andra Mari
Arrankudiaga Aza. 11 - Aza. 11 Zolloko San Martinak
Arratzu Eka. 26 - Eka. 26 San Pelaio (Belendiz)
Arratzu Uzt. 07 - Uzt. 07 San Emeterio (Barrutia)
Arratzu Uzt. 18 - Uzt. 18 Santa Marina (Gorozika)
Arratzu Abe. 21 - Abe. 21 Santo Tomás
Arrieta Eka. 21 - Eka. 21 San Luis
Arrieta Eka. 23 - Eka. 23 San Juan
Arrieta Uzt. 11 - Uzt. 11 San Kristobal
Arrieta Uzt. 31 - Uzt. 31 San Inazio
Arrieta Ira. 08 - Ira. 08 Andra Mari
Arrieta Aza. 08 - Aza. 09 Arreitako Jaiak
Arrieta Aza. 11 - Aza. 11 San Martin
Arrigorriaga Eka. 13 - Eka. 13 San Antonio (Lanbarketa auzoa)
Arrigorriaga Eka. 29 - Eka. 29 San Pedro (Abrisketa)
Arrigorriaga Uzt. 06 - Uzt. 08 Santa Isabel(Abusu-La Peña)
Arrigorriaga Uzt. 22 - Uzt. 22 Magdalenak
Artea Uzt. 25 - Uzt. 25 Santiago (Erlejabeitiako baseliza)
Artea Ira. 08 - Ira. 08 Andra Mari
Artea Ira. 29 - Ira. 29 San Migel
Artea Aza. 11 - Aza. 11 Martin Deuna
Artzentales Mai. 15 - Mai. 15 San Isidro (Herriko jaiak)
Artzentales Abu. 05 - Abu. 05 Andra Maria Elurretakoa (Rebollar)
Artzentales Ira. 02 - Ira. 02 San Antolin (Tuetxe auzoa)
Artzentales Ira. 08 - Ira. 08 Ntra. Sra. Traslaviña (Traslaviña auzoa)
Artzentales Ira. 14 - Abu. 05 Gurutze Santuaren gorapena (Santa Cruz)
Artzentales Ira. 29 - Ira. 29 San Migel (San Miguel de Linares)
Atxondo Eka. 24 - Eka. 24 San Juan (Axpe)
Atxondo Eka. 29 - Eka. 29 San Pedro (Apatamonasterio)
Atxondo Uzt. 25 - Uzt. 25 Santiago (Santiago auzoa)
Atxondo Abu. 15 - Abu. 15 Andra Mari
Atxondo Ira. 29 - Ira. 29 San Migel (Arrazola)
Atxondo Aza. 11 - Aza. 11 San Martin (Marzana auzoa)
Aulesti Urt. 22 - Urt. 22 San Bizente (Narea)
Aulesti Eka. 24 - Eka. 24 San Juan
Aulesti Uzt. 22 - Uzt. 22 Maria Madalena (Urriola)
Aulesti Abu. 10 - Abu. 10 San Lorentzo (Zubero)
Aulesti Abu. 29 - Abu. 29 San Juan Burumoztua(Ibarrola)
Aulesti Ira. 16 - Ira. 16 Santa Eufemi (Urregarai)
Aulesti Aza. 11 - Aza. 11 San Martin (Malats)
Bakio Mar. 18 - Mar. 19 San Jose
Bakio Eka. 24 - Eka. 24 San Juan
Bakio Eka. 26 - Eka. 26 San Pelaio
Bakio Uzt. 31 - Uzt. 31 San Inazio
Bakio Abu. 15 - Abu. 15 Andra Mari
Bakio Abu. 28 - Abu. 31 San Juanen lepo-moztea
Balmaseda Ostegun eta Ostiral Santuak Guruzpide biziduna
Balmaseda Mai. 15 - Mai. 15 San Isidro (Pandozales auzoa)
Balmaseda Eka. 12 - Eka. 12 San Antonio
Balmaseda Uzt. 13 - Uzt. 16 Karmengo Ama Birjina
Balmaseda Ira. 21 - Ira. 21 San Mateo (El Arroyo Auzoa)
Balmaseda Urr. 23 - Urr. 23 San Seberino
Barakaldo Eka. 12 - Eka. 12 Gereiza Azoka
Barakaldo Uzt. 09 - Uzt. 18 Karmengo Ama Birjina 
Barakaldo Uzt. 31 - Uzt. 31 San Inazio
Barrika Ots. 03 - Ots. 03 San Blas
Barrika Eka. 24 - Eka. 24 San Juan
Barrika Aza. 30 - Aza. 30 Andres Deuna
Basauri Ira. 29 - Urr. 29 San Migel
Basauri Urr. 13 - Urr. 13 San Fausto
Bedia Eka. 24 - Eka. 24 San Juan
Bedia Abu. 10 - Abu. 10 San Lorentzo
Bedia Abu. 16 - Abu. 16 San Roke (Ugarte)
Bedia Aza. 11 - Aza. 11 San Martin (Ereño-Mandoya)
Berango Api. 02 - Api. 02 Jesusen Pasio Biziaren Antzezpena
Berango Uzt. 26 - Uzt. 26 Santa Ana
Berango Abu. 04 - Abu. 04 Domeka Saindua
Bermeo Ots. 02 - Ots. 02 Kandelaria Eguna (Demiku)
Bermeo Ots. 04 - Ots. 04 Santa Ageda
Bermeo Mar. 01 - Mar. 01 Guardako Aingerua (Almike)
Bermeo Eka. 24 - Eka. 24 Doniene eguna
Bermeo Eka. 26 - Eka. 26 San Pelaio
Bermeo Eka. 29 - Eka. 29 Kepa Deuna
Bermeo Uzt. 16 - Uzt. 16 Karmengo Ama Birjina (Mañu)
Bermeo Uzt. 22 - Uzt. 22 Magdalenak
Bermeo Abu. 16 - Abu. 16 San Roke
Bermeo Ira. 08 - Ira. 08 Almike Andra Maria
Bermeo Ira. 16 - Ira. 16 Santa Eufemia
Bermeo Ira. 29 - Ira. 29 Mikel Deuna
Bermeo Urr. 04 - Urr. 04 Frantzisko Deuna (Agirre)
Bermeo Aza. 30 - Aza. 30 Ander Deuna (Ander Deuna)
Berriatua Mai. 09 - Mai. 09 San Gregorio
Berriatua Eka. 29 - Eka. 29 San Pedro
Berriatua Uzt. 22 - Uzt. 22 Madalena auzoko jaiak
Berriatua Abu. 10 - Abu. 10 San Lorentzo (Asterrika)
Berriatua Ira. 02 - Ira. 02 San Antolín (Merelludi)
Berriz Urt. 17 - Urt. 17 San Antonio (Olakueta)
Berriz Eka. 24 - Eka. 24 San Juan (Murgoitio auzoa)
Berriz Eka. 29 - Eka. 29 San Pedro
Berriz Uzt. 02 - Uzt. 02 Santa Isabel
Berriz Uzt. 10 - Uzt. 10 San Kristobal txiki (Sallobente)
Berriz Abu. 10 - Abu. 10 San Lorentzo (Sallobente Auzoa)
Berriz Ira. 29 - Ira. 29 San Migel (Okango auzoa)
Berriz Urr. 13 - Urr. 13 San Fausto (Eitua)
Berriz Abe. 27 - Abe. 27 San Juan Ebangelaria.
Bilbao Mai. 28 - Eka. 06 Ibarrekolanda Jaiak
Bilbao Mai. 29 - Eka. 06 Altamirako Jaiak
Bilbao Abu. 17 - Abu. 25 Aste Nagusia
Bilbao Urr. 11 - Urr. 11 Fiesta de los txikiteros (Edificio de La Bolsa C/ Pelota, 10)
Bilbao Abe. 21 - Abe. 21 Santo Tomas
Busturia Ots. 03 - Ots. 03 San Blas (Axpe)
Busturia Uzt. 07 - Uzt. 10 San Kristobal (San Kristobal auzoa)
Busturia Uzt. 25 - Uzt. 25 Santiago Apostolua (Axpe)
Busturia Uzt. 26 - Uzt. 26 Santa Ana (Axpe)
Busturia Abu. 05 - Abu. 05 Ama Birjina Elurretakoa (Parisi auzoa)
Busturia Abu. 13 - Abu. 13 Itsasoko Ama Birjina (Altamira auzoa)
Busturia Abu. 24 - Abu. 24 San Bartolome
Busturia Ira. 25 - Ira. 26 San Migel (Altamira auzoa)
Derio Mai. 15 - Mai. 15 San Isidro
Derio Uzt. 25 - Uzt. 25 Santiago
Derio Uzt. 26 - Uzt. 26 Santa Ana
Derio Uzt. 31 - Uzt. 31 San Inazio (Aldekone auzoa)
Derio Abu. 03 - Abu. 03 San Esteban (San Esteban auzoa)
Derio Abu. 17 - Abu. 17 Santimami (San Mames)
Derio Ira. 29 - Ira. 29 San Migel
Dima Abu. 16 - Abu. 16 San Roke
Durango Mai. 01 - Mai. 01 San Jose
Durango Eka. 15 - Eka. 15 San Juan (Sasikoa-Anboto)
Durango Eka. 24 - Eka. 24 San Joan Bataiatzailea (Barrenkale)
Durango Eka. 29 - Eka. 29 San Pedro (Tabira auzoa)
Durango Uzt. 22 - Uzt. 22 Madalena (Madalena auzoan)
Durango Uzt. 25 - Uzt. 25 Santiago (Larrasoloeta)
Durango Uzt. 26 - Uzt. 26 Santa Ana (Santa Ana kalea)
Durango Abu. 16 - Abu. 16 San Roke (San Roke kalea)
Durango Abu. 26 - Abu. 26 Errukia (Kalebarria)
Durango Ira. 23 - Ira. 25 Mesedetako Ama Birjina (Goienkale)
Durango Urr. 13 - Urr. 13 San Fausto Jaiak
Ea Eka. 23 - Eka. 24 San Juan
Ea Uzt. 31 - Uzt. 31 San Inazio(Bedarona)
Ea Abu. 15 - Abu. 15 Andra Mari (Natxitu)
Ea Abu. 24 - Abu. 24 San Bartolome (Bedarona)
Elantxobe Eka. 24 - Eka. 30 San Pedro
Elantxobe Uzt. 22 - Uzt. 22 Madalenas
Elantxobe Abe. 06 - Abe. 06 San Nikolas
Elorrio Urt. 06 - Urt. 06 Andra Mari(Gazeta auzoa)
Elorrio Uzt. 04 - Uzt. 04 Berri-otxoa San Balendin
Elorrio Abuztuko lehenengo larunbatean San Adrian (Argiñetan)
Elorrio Abu. 10 - Abu. 10 San Lorentzo (Leitz auzoa)
Elorrio Abu. 24 - Abu. 24 San Bartolome (Miota)
Elorrio Abu. 28 - Abu. 28 San Agustin (San Agustin)
Elorrio Urriko lehenengo igandea Errebonbilloak
Elorrio Abe. 21 - Abe. 21 Santo Tomas (Mendraka)
Elorrio Abe. 26 - Abe. 26 San Esteban (Berrio)
Erandio Mai. 21 - Eka. 06 San Fernando Jaiak
Erandio Eka. 03 - Eka. 10 Corpus Christi (Erandigoikoa)
Erandio Eka. 11 - Eka. 11 San Bernabe (Fano)
Erandio Eka. 13 - Eka. 13 San Antonio (Martiartu)
Erandio Eka. 14 - Eka. 14 Gorpuzti Eguna (Erandio Goikoa)
Erandio Ekainako azken asteburua Kukularrako Jaiak
Erandio Eka. 29 - Eka. 29 San Pedro (Kukularra)
Erandio Uzt. 03 - Uzt. 03 San Trifon (Arriaga)
Erandio Uzt. 06 - Uzt. 10 San Kristobal (Goiherri)
Erandio Uztaileko bigarren hamabostaldia Asuako jaiak
Erandio Abu. 10 - Abu. 10 San Lorentzo (Astrabudua)
Erandio Abu. 15 - Abu. 15 Andra Mari (Erandiogoikoa)
Erandio Abu. 17 - Abu. 18 Santimami
Erandio Abu. 28 - Abu. 28 San Agustin (Altzaga)
Erandio Iraileko lehenengo astea Enekuriko jaiak
Erandio Irailaren 2. astea Lutxanako jaiak
Ereño Ira. 29 - Ira. 29 San Migel
Ermua Maiatzeko lehenengo igandea Euskal Jaia
Ermua Uzt. 02 - Uzt. 08 Sallabenteko jaiak
Errigoiti Mai. 15 - Mai. 15 San Isidro
Errigoiti Eka. 13 - Eka. 13 San Antonio
Errigoiti Eka. 24 - Eka. 24 San Juan
Errigoiti Abu. 19 - Abu. 19 San Bartolome (La Villa auzoa)
Etxebarri Eka. 08 - Eka. 17 San Antonio Jaiak (San Anton auzoa)
Etxebarri Uzt. 26 - Uzt. 31 Etxebarriko jaiak
Etxebarri Abe. 26 - Abe. 26 San Esteban
Etxebarria Uzt. 25 - Uzt. 25 Magdalenak
Etxebarria Uzt. 25 - Uzt. 25 Santiago
Etxebarria Aza. 30 - Aza. 30 Andres Deuna
Forua Mai. 09 - Mai. 09 San Gregorio (Gaitoka auzoa)
Forua Uzt. 10 - Uzt. 10 San Kristobal (Armotxerri auzoa)
Forua Uzt. 27 - Uzt. 31 San Inazio (Elexalde auzoa)
Forua Abu. 20 - Abu. 20 San Bernardo (Baldatika auzoa)
Forua Aza. 11 - Aza. 11 San Martin (Elexalde)
Fruiz Abu. 06 - Abu. 06 San Salbador
Fruiz Abu. 10 - Abu. 10 Sallevante/San Lorentzo (Andeko auzoa)
Fruiz Ira. 29 - Ira. 29 San Migel (Botiola auzoa)
Galdakao Mai. 01 - Mai. 01 San Jose Langilearen jaia (Aperribai auzoa)
Galdakao Maiatzeko lehenengo igandea Andra Mariaren lekualdaketa (Usansolo auzoa)
Galdakao Eka. 05 - Eka. 05 Euskal Jaia
Galdakao Eka. 11 - Eka. 11 San Bernabe (Erletxe, Altamira, Askarri, Padrola, Artola eta Kortederra auzoetan)
Galdakao Eka. 24 - Eka. 24 San Juan (Urreta auzoa)
Galdakao Uztaileko bigarren larunbata San Anton Txikerra jaia (Arteta auzoa)
Galdakao Uzt. 18 - Uzt. 18 Santa Marina jaia (Bengoetxe auzoa)
Galdakao Uzt. 31 - Uzt. 31 San Inazio jaia (Tximelarre Bekoa auzoa)
Galdakao Abu. 15 - Abu. 15 Andra Mari jaia (Elexalde auzoa)
Galdakao Ira. 07 - Ira. 07 Gurutze Sainduaren Gorespena
Galdakao Aza. 30 - Aza. 30 Andres Deuna jaia (Usansolo auzoa)
Galdames Mai. 15 - Mai. 15 San Isidro (Txabarri)
Galdames Eka. 13 - Eka. 13 San Bernabe (Castaños)
Galdames Eka. 24 - Eka. 24 San Juan eta San Frantzisko (Garai)
Galdames Eka. 29 - Eka. 29 San Pedro (San Pedro auzoa)
Galdames Eka. 29 - Eka. 29 Santa Luzia (La Aceña)
Galdames Uzt. 22 - Uzt. 22 Magdalena (Urallaga)
Galdames Uzt. 25 - Uzt. 25 Santiago (Concejuelo)
Galdames Abu. 15 - Abu. 15 Andra Mari (Txabarri)
Galdames Abu. 16 - Abu. 16 San Roke (Akendibar)
Galdames Abu. 24 - Abu. 24 San Bartolome (Montellano)
Galdames Ira. 02 - Ira. 02 San Antolin (S. Esteban)
Galdames Ira. 27 - Ira. 27 San Kosme eta San Damian (Illeta)
Galdames Ira. 29 - Ira. 29 San Miguel (Laia)
Galdames Abe. 31 - Abe. 31 San Silvestre (Larrea)
Gamiz - Fika Mai. 08 - Mai. 08 Igokunde (Gamizko herriko jaiak)
Gamiz - Fika Uzt. 22 - Uzt. 22 La Magdalena (Butrón)
Gamiz - Fika Ira. 02 - Ira. 02 San Antolin
Gamiz - Fika Ira. 29 - Ira. 29 San Migel: Gamiz (Ibarra auzoa)
Garai Eka. 24 - Eka. 24 San Juan
Garai Uzt. 25 - Uzt. 25 Santiago Apostolua
Garai Uzt. 26 - Uzt. 26 Santa Ana
Garai Uzt. 31 - Uzt. 31 San Inazio
Gatika Api. 25 - Api. 27 San Bartolomak jaiak
Gatika Uzt. 22 - Uzt. 22 Urondoko jaiak
Gatika Abu. 24 - Abu. 24 San Bartolomak jaiak
Gautegiz Arteaga Ira. 02 - Ira. 02 San Antolin
Gernika - Lumo Ots. 02 - Ots. 02 Candelaria
Gernika - Lumo Ots. 04 - Ots. 04 Santa Ageda
Gernika - Lumo Api. 26 - Api. 26 Gernikako Bonbardaketaren Urteurrena
Gernika - Lumo Mai. 01 - Mai. 01 Lorategia auzoko jaiak
Gernika - Lumo Eka. 23 - Eka. 24 San Juan
Gernika - Lumo Eka. 29 - Eka. 29 San Pedro (Lumo)
Gernika - Lumo Abu. 10 - Abu. 11 San Lorentzo (Santa Luzia auzoa)
Gernika - Lumo Abu. 14 - Abu. 17 San Roke eta Andramari
Gernika - Lumo Abu. 20 - Abu. 24 San Bartolome (Errenteria)
Getxo Mai. 11 - Mai. 15 San Isidro (Andra Mari)
Getxo Eka. 22 - Eka. 22 Nazioarteko Blues jaialdia
Getxo Eka. 22 - Eka. 24 San Juan (Zubilleta-Fadura)
Getxo Uzt. 03 - Uzt. 07 Nazioarteko Jazzaldia
Getxo Uzt. 06 - Uzt. 08 Karmengo Ama Birjina (Neguri)
Getxo Uzt. 20 - Uzt. 22 Santa Ana (Santa Ana-Areeta)
Getxo Uzt. 22 - Uzt. 22 Nazioarteko Paella Txapelketa "Aixerrota"
Getxo Uzt. 27 - Uzt. 31 San Inazio (Algorta)
Getxo Uzt. 31 - Abu. 05 Romoko jaiak
Getxo Abu. 09 - Abu. 12 San Nikolas jaia (Algortako Portu Zaharrean)
Getxo Ira. 21 - Ira. 23 Andra Maria Mesedetakoa (Areeta)
Getxo Aza. 09 - Aza. 11 San Martin (Algorta)
Gizaburuaga Eka. 13 - Eka. 13 San Anton
Gizaburuaga Ira. 08 - Ira. 08 Andra Mari
Gordexola Api. 23 - Api. 23 San Jorge (Sandamendi)
Gordexola Api. 30 - Api. 30 San Andres eta Andre Maria Sortzez Garbia
Gordexola Mai. 24 - Mai. 24 Santa Luzia (Zubiete)
Gordexola Eka. 18 - Eka. 18 San Luis (La Industrial auzoa)
Gordexola Eka. 23 - Eka. 23 San Juan (Berbikez)
Gordexola Eka. 26 - Eka. 26 Euskaljaia(Berbikez)
Gordexola Eka. 29 - Eka. 29 San Pedro
Gordexola Uzt. 03 - Uzt. 03 Isasiko Ama Birjina (Berdugal-Ibardugain)
Gordexola Uztailaren bigarren domeka Zalduko Ama Birjina (Zaldu auzoa)
Gordexola Uzt. 25 - Uzt. 25 Santiago (Errotiega Baseliza)
Gordexola Abu. 03 - Abu. 03 San Esteban (Iratzagorria)
Gordexola Abu. 26 - Abu. 29 San Juan lepo-moztea
Gordexola Ira. 23 - Ira. 26 San Kosme eta San Damian (Berbikez)
Gordexola Abe. 05 - Abe. 05 San Andres eta Sartzez Garbia. Molinar Plaza
Gordexola Abe. 06 - Abe. 06 San Nikolas (Zaldu auzoa)
Gorliz Eka. 24 - Eka. 24 San Juan
Gorliz Eka. 29 - Eka. 29 San Pedro jaiak
Gorliz Uzt. 23 - Uzt. 26 Santiago jaiak
Gorliz Abu. 04 - Abu. 05 Andra Mari
Gorliz Abu. 05 - Abu. 05 Las Nieves
Gorliz Abuztuko irugarren lehenengo Urezarantzako jaiak antolatzen
Gorliz Abu. 21 - Abu. 22 Fano (Uresarantza)
Gorliz Abe. 08 - Abe. 08 Concepción
Güeñes Urt. 20 - Urt. 25 San Sebastian (Saratxo auzoa)
Güeñes Api. 21 - Api. 21 San Jorge (Lasier)(Sologutxi) (Lambarri)
Güeñes Mai. 15 - Mai. 15 San Isidro (Sodupe)
Güeñes Eka. 29 - Eka. 29 San Pedro (La Quadra eta Goiko Uria)
Güeñes Uzt. 31 - Uzt. 31 San Inazio
Güeñes Abu. 10 - Abu. 10 San Lorentzo (Sodupe)
Güeñes Abu. 10 - Abu. 10 San Lorentzo (Bermejillo)
Güeñes Abu. 24 - Abu. 24 San Bartolomé (Lejarza)
Güeñes Ira. 07 - Ira. 07 San Martin
Güeñes Ira. 14 - Ira. 14 Gurutz
Güeñes Ira. 29 - Ira. 29 San Migel (La Cuadra)
Ibarrangelu Mai. 29 - Mai. 29 Corpus Christi
Ibarrangelu Uzt. 18 - Uzt. 18 Santa Marina (Akorda)
Ibarrangelu Uzt. 31 - Uzt. 31 San Inazio (Laida auzoa)
Ibarrangelu Aza. 30 - Aza. 30 Andres Deuna
Igorre Eka. 13 - Eka. 13 San Antonio Paduakoa, Jai Nagusiak
Igorre Eka. 24 - Eka. 24 San Juan (San Juan auzoa)
Igorre Uzt. 10 - Uzt. 10 San Kristobal (San Kristobal auzoa)
Igorre Abu. 15 - Abu. 15 Andra Mari
Igorre Abu. 24 - Abu. 24 San Bartolome (Urkizu auzoa)
Igorre Ira. 02 - Ira. 02 San Antolin (Garamendi auzoa)
Igorre Ira. 29 - Ira. 29 San Migel (Garbe auzoa)
Igorre Aza. 30 - Aza. 30 Andres Deuna (Urkizu auzoa)
Ispaster Uzt. 04 - Uzt. 04 San Martin
Ispaster Uzt. 25 - Uzt. 27 Santiago eta Santa Ana
Ispaster Ira. 29 - Ira. 29 San Migel
Iurreta Urt. 20 - Urt. 20 San Sebastian (San Sebastian ermita eta Bakixako San Fausto)
Iurreta Ots. 09 - Ots. 09 Santa Apolonia (Santa Apolonia ermita)
Iurreta Api. 25 - Api. 25 San Markos (Orobioko San Markos ermita)
Iurreta Mai. 03 - Mai. 03 Santa Cruz (Goiuriako Andra Mari ermita)
Iurreta Uzt. 04 - Uzt. 04 San Martineko meza (Amatzako San Martin ermita)
Iurreta Uzt. 08 - Uzt. 08 Santa Isabel (Lazkoitiako Andres Deuna ermita)
Iurreta Uzt. 10 - Uzt. 10 San Kristobal (Gaztañatzako Santos Antonios ermita)
Iurreta Uzt. 18 - Uzt. 18 Santa Marina (Uribeko Santa Marina ermita)
Iurreta Uzt. 25 - Uzt. 25 Santiago (Orozketako Santiago ermita)
Iurreta Abu. 17 - Abu. 17 San Mames (Garaizarreko San Mames ermita)
Izurtza Ira. 08 - Ira. 08 Erdoizako Andra Maria
Izurtza Abe. 06 - Abe. 06 Bariko San Nikolas
Karrantza / Carranza Mai. 15 - Mai. 15 San Isidro (Kontxan)
Karrantza / Carranza Eka. 05 - Eka. 05 San Antonio (La Calera del Parado auzoa)
Karrantza / Carranza Eka. 24 - Eka. 24 San Juan (Pando eta Santecilla auzoak)
Karrantza / Carranza Eka. 29 - Eka. 29 San Pedro (Sierra auzoa)
Karrantza / Carranza Uzt. 02 - Uzt. 02 Santa Isabel (Ranero auzoa)
Karrantza / Carranza Uzt. 04 - Uzt. 04 San Martin (Presa auzoa)
Karrantza / Carranza Uzt. 12 - Uzt. 12 Euskal Jaia
Karrantza / Carranza Uzt. 25 - Uzt. 25 Santiago (Lanzas Agudas auzoa)
Karrantza / Carranza Uzt. 27 - Uzt. 27 San Pantaleon (Bernales auzoa)
Karrantza / Carranza Uzt. 31 - Uzt. 31 San Inazio (Ambasaguas auzoa)
Karrantza / Carranza Abu. 01 - Abu. 01 San Pedro (Sagrices eta Ibañez)
Karrantza / Carranza Abu. 02 - Abu. 02 Aingeruen Andra Maria (Manzaneda de Sierra auzoa)
Karrantza / Carranza Abu. 03 - Abu. 03 San Esteban (San Esteban)
Karrantza / Carranza Abu. 16 - Abu. 16 San Roke (San Esteban auzoa)
Karrantza / Carranza Abu. 24 - Abu. 24 San Bartolome (Aldeacueva auzoa)
Karrantza / Carranza Abu. 30 - Abu. 30 San Emeterio eta San Zeledonio (Valnera)
Karrantza / Carranza Ira. 08 - Ira. 08 Ntra. Sra. De Los Milagros (Soscaño)
Karrantza / Carranza Ira. 16 - Ira. 16 San Cipriano (Ranero, San Ciprian y La Cadena)
Karrantza / Carranza Ira. 18 - Ira. 18 Virgen del Buen Suceso (Patronal)
Karrantza / Carranza Ira. 27 - Ira. 27 Los Martires (Matienzo)
Karrantza / Carranza Ira. 29 - Ira. 29 San Miguel (Ahedo, Las Barcenas, La Tejera y Concha)
Karrantza / Carranza Urriko lehenengo igandea Andra Maria Arrosariokoa (La Lama, Cezura eta Montañan auzoak)
Karrantza / Carranza Urr. 15 - Urr. 15 Santa Teresa (El Callejo auzoa)
Karrantza / Carranza Urr. 22 - Urr. 22 Santa Zezili (Santecilla auzoa)
Karrantza / Carranza Aza. 30 - Aza. 30 Ander Deuna (Biañez auzoa)
Kortezubi Mai. 15 - Mai. 15 San Isidro
Kortezubi Eka. 29 - Eka. 29 San Pedro (Barrio Oma)
Kortezubi Uzt. 25 - Uzt. 25 Santiago
Kortezubi Uzt. 26 - Uzt. 26 Santa Ana
Kortezubi Abu. 07 - Abu. 07 San Mamés (Barrio Basondo)
Kortezubi Abe. 26 - Abe. 26 San Esteban (Barrio Enderika)
Lanestosa Abu. 05 - Abu. 05 Andra Maria Elurretakoa
Lanestosa Abu. 16 - Abu. 16 San Roke
Larrabetzu Mai. 15 - Mai. 15 San Isidro
Larrabetzu Eka. 13 - Eka. 13 San Antonio (Goikolexea auzoa)
Larrabetzu Abu. 15 - Abu. 15 Andra Mari
Larrabetzu Abu. 24 - Abu. 24 San Bartolome (Loroño auzoa)
Larrabetzu Abu. 31 - Abu. 31 San Emeterio eta San Zeledonio (Goikolexea auzoa)
Larrabetzu Ira. 29 - Ira. 29 San Migel (Eleizeta auzoa)
Laukiz Ira. 29 - Ira. 29 San Migel
Laukiz Aza. 11 - Aza. 11 San Martin
Leioa Mai. 15 - Mai. 15 San Isidro
Leioa Mai. 29 - Mai. 29 San Maximo (Lamiako)
Leioa Eka. 24 - Eka. 24 San Juan Bataialariaren (Elexalde)
Leioa Abu. 17 - Abu. 17 Santi Mami
Leioa Abu. 24 - Abu. 24 San Bartolome (Basaez)
Leioa Ira. 08 - Ira. 08 Erremedioetako Amaren jaieguna (Ondizko Amabirgina)
Leioa Ira. 10 - Ira. 10 Udondo Jaiak
Leioa Ira. 29 - Ira. 29 Txopoetako San Miguel jaiak
Lekeitio Eka. 29 - Eka. 29 San Pedro Jaiak
Lekeitio Ira. 01 - Ira. 08 San Antolinak
Lekeitio Ira. 05 - Ira. 05 Antzar Eguna
Lemoa Eka. 30 - Eka. 30 San Pedroko jaiak (Elorriagan)
Lemoa Uzt. 31 - Uzt. 31 San Inazio
Lemoa Abu. 10 - Abu. 10 San Lorenzo
Lemoa Ira. 02 - Ira. 02 San Antolin
Lemoa Ira. 08 - Ira. 08 Andra Mari
Lemoiz Mai. 15 - Mai. 15 San Isidro Eguna Urizarren
Lemoiz Uzt. 16 - Uzt. 16 Karmengo Ama, Armintzan
Lemoiz Abu. 15 - Abu. 15 Andra Mari, Urizarren
Lemoiz Urr. 04 - Urr. 04 San Frantzisko Eguna, Andrakan
Lemoiz Urr. 17 - Urr. 17 Santo Tomas, Armintzan
Lemoiz Urr. 17 - Urr. 17 Santo Tomas
Lezama Uztaileko bigarren igandea Kristobal Doniane(Goitioltza )
Lezama Ira. 02 - Ira. 02 San Antolin Aretxalde auzoan
Lezama Ira. 08 - Ira. 08 Andra Mari
Lezama Ira. 10 - Ira. 10 Andra Mari (Garaioltza)
Lezama Ira. 14 - Ira. 14 Kurutzea (Kurutze auzoa)
Loiu Eka. 29 - Eka. 30 San Pedro eta Santa Luciako Jaiak
Loiu Abuztuko azken asteburua Larrondoko jaiak
Mallabia Mai. 06 - Mai. 06 Esperantzako Ama (Areitio)
Mallabia Abu. 15 - Abu. 15 Andra Mari
Mañaria Abu. 15 - Abu. 15 Jasokundeko Ama Birjina
Mañaria Urr. 21 - Urr. 21 Santa Ursula
Markina - Xemein Eka. 24 - Eka. 24 San Juan (Amallo)
Markina - Xemein Eka. 29 - Eka. 29 San Pedro
Markina - Xemein Uzt. 07 - Uzt. 07 San Martin (Iturreta)
Markina - Xemein Uzt. 10 - Uzt. 10 San Kristobal (Iturreta)
Markina - Xemein Uzt. 15 - Uzt. 15 Karmengo jaiak
Markina - Xemein Uzt. 31 - Uzt. 31 San Inazio (Larruskain)
Markina - Xemein Abu. 05 - Abu. 05 Andra Maria Elurretakoa (Iruzubieta)
Markina - Xemein Abu. 09 - Abu. 15 Andra Mari, (Erdotza)
Markina - Xemein Abu. 17 - Abu. 17 San Jazinto (Atxondoa)
Markina - Xemein Ira. 08 - Ira. 08 Andra Mari, (Erdotza)
Markina - Xemein Ira. 29 - Ira. 29 San Migel Arretxinagakoa (Xemeingo jaiak)
Markina - Xemein Urr. 15 - Urr. 15 Santa Teresa, (Atxondoa)
Maruri - Jatabe Abu. 10 - Abu. 10 San Lorentzo
Mendata Mai. 15 - Mai. 15 San Isidro Labrador
Mendata Eka. 24 - Eka. 24 San Juan (Lamikiz)
Mendata Eka. 29 - Eka. 29 San Pedro (Olabe)
Mendata Uzt. 22 - Uzt. 22 Magdalena (Albiz)
Mendata Ira. 29 - Ira. 29 San Migel
Mendexa Mai. 15 - Mai. 15 San Isidro
Mendexa Uzt. 31 - Uzt. 31 San Inazio
Mendexa Abu. 01 - Abu. 01 San Pedro
Mendexa Abe. 13 - Abe. 13 Santa Luzia
Meñaka Abu. 10 - Abu. 10 San Lorentzo
Meñaka Abu. 16 - Abu. 16 San Roke
Morga Mai. 03 - Mai. 03 Santa Krutz
Morga Mai. 15 - Mai. 15 San Isidro
Morga Eka. 19 - Eka. 19 San Juan
Morga Uzt. 25 - Uzt. 26 Santiago Apostolua eta Santa Ana
Morga Aza. 11 - Aza. 11 Martin Deuna (Meakaur)
Mundaka Eka. 23 - Eka. 24 San Juan
Mundaka Eka. 29 - Eka. 29 San Pedro
Mundaka Uzt. 22 - Uzt. 22 Madalena eguna
Mundaka Aza. 25 - Aza. 25 Santa Katalina
Mungia Urt. 18 - Urt. 18 San Antontxu
Mungia Ots. 05 - Ots. 05 Santa Ageda
Mungia Eka. 23 - Eka. 23 San Juan
Mungia Eka. 29 - Eka. 29 San Pedro
Mungia Uzt. 10 - Uzt. 10 San Kristobal (Beko Kale)
Mungia Uzt. 16 - Uzt. 16 Karmengo Ama Birjina (Butroi)
Mungia Uzt. 22 - Uzt. 22 Madalenak (Llona)
Mungia Uzt. 25 - Uzt. 25 Santiago eta Santa Ana (Laukariz)
Mungia Uzt. 31 - Uzt. 31 San Inazio (Santa Mariñe.Goietako Plaza)
Mungia Abu. 06 - Abu. 07 San Salbador (Markaida)
Mungia Abuztuko lehenengo igandea Emerando-Santa Elena
Mungia Abu. 15 - Abu. 15 Andra Mari
Mungia Abu. 18 - Abu. 18 SAN Bernardo(KOFRADIA) - Atxuri (Landetxo)
Mungia Abu. 31 - Abu. 31 Eneperi (Belako. Atela)
Mungia Ira. 24 - Ira. 24 Andra Maria Mesedetakoa (Larrauri)
Mungia Ira. 29 - Ira. 29 San Migel (Zumetxagan / Larrauri)
Mungia Ira. 29 - Ira. 29 San Miguel Zumetzaga (Markaida)
Mungia Aza. 11 - Aza. 11 San Martin (Atxuri / Emerando)
Mungia Aza. 30 - Aza. 30 Andres Deuna (Billela)
Munitibar - Arbatzegi Gerrikaitz Urt. 22 - Urt. 22 San Bizente
Munitibar - Arbatzegi Gerrikaitz Eka. 29 - Eka. 29 San Pedro
Murueta Mai. 15 - Mai. 15 San Isidro
Murueta Ira. 08 - Ira. 08 Andra Mari
Muskiz Urtarrileko lehenengo asteburua San Julian Muskes
Muskiz Mai. 01 - Mai. 01 Kobaron jaiak
Muskiz Eka. 18 - Eka. 27 Muskiz Jaiak
Muskiz Uzt. 22 - Uzt. 22 Magdalenak (Memerea)
Muskiz Abu. 15 - Abu. 17 Andra Mari eta San Roque (La Rigada)
Muskiz Ira. 08 - Ira. 08 Ama Birjina Sokorrokua (Pobeña)
Muskiz Urriko lehenengo igandea El Socorrillo (Pobeña)
Muxika Urt. 22 - Urt. 22 San Bizente (Ugarte)
Muxika Mai. 15 - Mai. 15 San Isidro
Muxika Eka. 29 - Eka. 29 San Pedro (Ibarruri auzoa)
Muxika Abu. 09 - Abu. 09 San Roman
Muxika Abu. 10 - Abu. 10 San Lorentzo (Maguna auzoa)
Muxika Abu. 15 - Abu. 15 Andra Mari (Ibarruri auzoa)
Muxika Ira. 08 - Ira. 08 Andra Mari (Goroxika auzoa)
Muxika Ira. 14 - Ira. 14 Gurutze Santua (Ariatza)
Muxika Ira. 29 - Ira. 29 San Migel (Usparitxa)
Nabarniz Ira. 08 - Ira. 08 Andra Mari
Ondarroa Eka. 04 - Eka. 08 Kaleandi Jaiak
Ondarroa Eka. 23 - Eka. 23 San Juan
Ondarroa Eka. 24 - Eka. 24 San Juan Jaiak (Gorozika)
Ondarroa Ekaineko azken larunbata Zapato Azule
Ondarroa Uzt. 25 - Uzt. 28 Santixa Jaiak
Ondarroa Uzt. 31 - Uzt. 31 San Inazio jaiak
Ondarroa Abu. 10 - Abu. 10 Asterrikako San Lorenzo Jaiak
Ondarroa Abu. 11 - Abu. 11 Santa Klara
Ondarroa Abu. 14 - Abu. 17 Andra Mari jaiak
Ondarroa Abu. 17 - Abu. 17 Arrantzale Eguna
Ondarroa Aza. 22 - Aza. 22 Santa Zezili
Ondarroa Abe. 21 - Abe. 21 Santo Tomás
Orozko Urt. 20 - Urt. 20 San Fabian eta San Sebastian (Egurrigartu)
Orozko Mai. 15 - Mai. 15 San Isidro (Mantzarbeiti)
Orozko Eka. 24 - Eka. 24 San Juan (Zubiaur)
Orozko Eka. 29 - Eka. 29 San Pedro eta San Paulo (Zaloa eta Murueta)
Orozko Uzt. 18 - Uzt. 18 Santa Marina (Santa Marina)
Orozko Uzt. 25 - Uzt. 25 Santiago jaiak (Katadio)
Orozko Abu. 10 - Abu. 10 San Lorentzo (Urigoiti)
Orozko Abu. 15 - Abu. 16 Andra Mari eta San Roke (Ibarra)
Orozko Ira. 02 - Ira. 02 San Antolin
Orozko Ira. 08 - Ira. 08 Irailako Andra Mari (Goikiria)
Orozko Irailaren 8aren osteko bigarren igandea Kofradiaren eguna (Goikiria)
Orozko Ira. 29 - Ira. 29 San Miguel, Mugarragan
Orozko Aza. 25 - Aza. 25 Santa Katalina (Jauregia)
Ortuella Mai. 18 - Mai. 18 Kantalizioko Done Felix
Ortuella Eka. 11 - Eka. 11 Bernabe Apostolua (Urioste)
Ortuella Eka. 23 - Eka. 27 San Juan (Aiega eta Saugai auzoak)
Ortuella Uzt. 22 - Uzt. 22 Magdalena (Nocedal)
Ortuella Abe. 04 - Abe. 04 Santa Barbare (La Ralera auzoa)
Otxandio Eka. 11 - Eka. 11 San Bernabe
Otxandio Uzt. 14 - Uzt. 22 Santa Marina
Plentzia Uzt. 10 - Uzt. 10 San Kristobal (Gatzamine)
Plentzia Uzt. 16 - Uzt. 16 Karmengo jaiak Portuan
Plentzia Uzt. 22 - Uzt. 22 Magdalenak (Herriko jaiak)
Plentzia Uzt. 31 - Uzt. 31 San Inazio
Plentzia Ira. 01 - Ira. 09 San Antolin
Plentzia Abe. 06 - Abe. 06 San Nikolas
Portugalete Uzt. 01 - Uzt. 01 Giako Ama Birjina
Portugalete Uzt. 22 - Uzt. 25 Nazioarteko Folklore Jaialdia
Portugalete Abu. 14 - Abu. 17 San Roke
Portugalete Ira. 04 - Ira. 04 San Nikolas eta San Telmo (moila zaharra)
Portugalete Ira. 18 - Ira. 20 Gurutze Santuaren gorapena
Santurtzi Api. 23 - Mai. 25 San Jorge
Santurtzi Api. 25 - Api. 25 Cornites Erromeria Serantes Mendian
Santurtzi Eka. 06 - Eka. 06 San Bernabe (Larrea)
Santurtzi Eka. 24 - Eka. 24 San Juan (San Juan auzoa)
Santurtzi Eka. 29 - Eka. 29 San Pedro (Kabiezes)
Santurtzi Uzt. 12 - Uzt. 21 Karmengo birjinaren prozesioa
Santurtzi Uzt. 13 - Uzt. 22 Karmengo Amaren jaiak
Santurtzi Ira. 08 - Ira. 08 Itsasoko Ama Birjina (Mamariga)
Sestao Eka. 24 - Eka. 29 San Pedro
Sestao Uzt. 14 - Uzt. 14 Karmengo Andre Maria
Sestao Uzt. 25 - Uzt. 25 Santiago
Sestao Uzt. 31 - Uzt. 31 San Inazio 
Sestao Abu. 30 - Abu. 30 Santa Rosa 
Sestao Ira. 29 - Ira. 29 Mikel Deuna
Sondika Eka. 24 - Eka. 24 San Juan
Sondika Abu. 16 - Abu. 16 San Roke
Sondika Ira. 14 - Ira. 14 Santa Gurutzea
Sondika Aza. 11 - Aza. 11 San Martin
Sopelana Ots. 04 - Ots. 04 Santa Ageda
Sopelana Eka. 23 - Eka. 24 San Juan gaua
Sopelana Eka. 27 - Eka. 30 San Pedro jaiak
Sopelana Uzt. 14 - Uzt. 17 Karmengo Ama Birjina (Larrabasterra)
Sopelana Uzt. 20 - Uzt. 20 Santa Marina
Sopelana Ira. 10 - Ira. 11 Euskal Jaia
Sopelana Aza. 30 - Aza. 30 San Andres
Sopuerta Eka. 13 - Eka. 13 San Antonio (La Baluga auzoa)
Sopuerta Eka. 30 - Eka. 30 Santa Luzia
Sopuerta Uzt. 25 - Uzt. 26 Santiago eta Santa Ana (La Baluga auzoa)
Sopuerta Abuztuatzeko lehenengo asteburua Erreken Erromeria. Arroyos. (Mercadillo auzoa)
Sopuerta Abu. 15 - Abu. 15 Andra Mari (Mercadillo auzoa)
Sopuerta Abu. 16 - Abu. 16 San Roke (El Carraleko San Martin)
Sopuerta Abu. 24 - Abu. 24 Bartolome Apostolua (Abellanedako Batzar Etxea)
Sopuerta Ira. 08 - Ira. 11 Andra Mari. (Mercadillo auzoa)
Sopuerta Ira. 21 - Ira. 21 San Maurixi "La Lechuga" (El Castaño auzoa)
Sopuerta Ira. 26 - Ira. 26 Kosme eta Damen santuak (Beci auzoa)
Sopuerta Abe. 12 - Abe. 12 Pilarreko Andre Maria. El Alisal (El Castaño auzoa)
Sukarrieta Eka. 13 - Eka. 13 San Antonio (San Antonio)
Sukarrieta Ira. 08 - Ira. 08 Legendikako Ama Birjina (Kanala)
Sukarrieta Aza. 11 - Aza. 11 San Martin (Kanala)
Sukarrieta Aza. 30 - Aza. 30 Andres Deuna
Trapagaran - Valle de Trápaga Mai. 01 - Mai. 01 San Jose Langilearen eguna (Zaballa)
Trapagaran - Valle de Trápaga Eka. 24 - Eka. 24 San Juan (Ugarte)
Trapagaran - Valle de Trápaga Uzt. 22 - Uzt. 22 Magdalenak (La Arboleda)
Trapagaran - Valle de Trápaga Abu. 06 - Abu. 06 Jainkoaren Itxuraldaketa
Trapagaran - Valle de Trápaga Abu. 15 - Abu. 15 Begoñako Andra Mari  (Elguero)
Trapagaran - Valle de Trápaga Abu. 31 - Ira. 05 San Ramon Jaiogabea
Trapagaran - Valle de Trápaga Ira. 08 - Ira. 08 Ama Birjinaren jaiotza (La Reineta)
Turtzioz - Trucios Eka. 05 - Eka. 05 Trinitatea (Gordon)
Turtzioz - Trucios Eka. 29 - Eka. 29 San Pedro
Turtzioz - Trucios Uzt. 02 - Uzt. 02 Karitatea (Cueto auzoa)
Turtzioz - Trucios Abu. 06 - Abu. 06 Kristo
Turtzioz - Trucios Abu. 15 - Abu. 15 Andra Mari
Turtzioz - Trucios Abu. 15 - Abu. 15 San Roke (San Roke auzoa)
Turtzioz - Trucios Abu. 17 - Abu. 17 San Roquillo
Ubide Eka. 24 - Eka. 24 San Juan
Ubide Uzt. 22 - Uzt. 22 Magdalenas
Ugao - Miraballes Eka. 24 - Eka. 24 San Juan
Ugao - Miraballes Abu. 24 - Abu. 24 San Bartolome
Ugao - Miraballes Ira. 07 - Ira. 15 Udiarragako Ama Birjina
Urduliz Uzt. 20 - Uzt. 20 Santa Marina
Urduliz Ira. 08 - Ira. 08 Andra Mari
Urduña - Orduña Mai. 08 - Mai. 08 Otxomaio jaia
Urduña - Orduña Mai. 15 - Mai. 15 San Isidro
Urduña - Orduña Eka. 23 - Eka. 23 San Juan
Urduña - Orduña Eka. 29 - Eka. 29 San Pedro (Lendoñogoiti auzoa)
Urduña - Orduña Uzt. 25 - Uzt. 25 Santiago
Urduña - Orduña Abu. 03 - Abu. 03 San Esteban (Lendoñogoiti auzoa)
Urduña - Orduña Abu. 09 - Abu. 09 San Roman
Urduña - Orduña Abu. 15 - Abu. 15 San Roke
Urduña - Orduña Iraileko lehenengo asteburua Antiguako jaia (Antigua auzoa)
Urduña - Orduña Iraileko azken igandea San Migel
Urduña - Orduña Ira. 29 - Ira. 29 San Migel (Medeika auzoa)
Urduña - Orduña Urriko lehenengo asteburua Andra Maria Arrosariokoa (Belandia auzoa)
Zaldibar Eka. 29 - Eka. 29 San Pedro (Eitzaga auzoa)
Zaldibar Uzt. 05 - Uzt. 05 Udako Andres Deuna
Zaldibar Uzt. 25 - Uzt. 25 Santiago (Gazaga auzoa)
Zaldibar Abu. 10 - Abu. 10 San Lorentzo Sallabente (Eitzaga)
Zaldibar Abu. 10 - Abu. 10 San Lorentzo Urizar (Gazaga)
Zaldibar Abu. 18 - Abu. 18 Santa Marina (Goierri auzoa)
Zaldibar Aza. 30 - Aza. 30 Andres Deuna
Zaldibar Abe. 26 - Abe. 26 San Esteban
Zalla Urt. 17 - Urt. 17 san Antonio Abata
Zalla Mai. 15 - Mai. 15 San Isidro (Zokita)
Zalla Eka. 24 - Eka. 24 San Juan (Aranguren)
Zalla Uzt. 16 - Uzt. 16 Karmengo Ama Birjina (El Carmen auzoa)
Zalla Uzt. 22 - Uzt. 22 Magdalenak (La Magdalena auzoa)
Zalla Uzt. 25 - Uzt. 25 Santiago Apostolua (Otxaran)
Zalla Uzt. 26 - Uzt. 26 Santa Ana (Bolunburu)
Zalla Uzt. 27 - Uzt. 27 San Pantaleon (Sollano)
Zalla Ira. 29 - Ira. 29 Mikel deuna
Zalla Urr. 02 - Urr. 02 Andra Maria Arrosariokoa
Zamudio Eka. 15 - Eka. 15 Santo Tomas
Zamudio Eka. 22 - Eka. 22 Santo Tomas (Arteaga)
Zamudio Abu. 17 - Abu. 17 Santimami (Santimami)
Zamudio Abu. 24 - Abu. 24 San Bartolome (Geldo auzoa)
Zamudio Ira. 02 - Ira. 02 Sandoni (Aranoltza)
Zamudio Ira. 29 - Ira. 29 San Migel (Daño auzoa)
Zamudio Aza. 11 - Aza. 11 San Martin
Zaratamo Urt. 20 - Urt. 20 San Bizente (Arkotza)
Zaratamo Ekainaren lehen asteburua Arkotxako jaiak
Zaratamo Uzt. 04 - Uzt. 04 San Isabel (Moyordin)
Zaratamo Abu. 10 - Abu. 10 San Lorentzo
Zeanuri Mai. 15 - Mai. 15 San Isidro
Zeanuri Eka. 29 - Eka. 29 San Pedro Undurraga auzoan
Zeanuri Uzt. 25 - Uzt. 25 San Inazio Gorbeian, Edurretako amaren ermita
Zeanuri abuztuan lehenengo domeka San Justo Otsemendi auzoa
Zeanuri Abu. 10 - Abu. 10 San Lontzo Otsemendi auzoa
Zeanuri Abu. 15 - Abu. 15 Andra Mari
Zeanuri Ira. 08 - Ira. 08 San Adrian Ipiñaburu auzoan
Zeanuri Ira. 29 - Ira. 29 San Miguel Altzusteko (Uribe auzoan)
Zeanuri Aza. 30 - Aza. 30 San Andrés Asterria auzoan
Zeanuri Abe. 06 - Abe. 06 Santa Lutzi Altzusta auzoan
Zeberio Urt. 17 - Urt. 17 San Anton (Barañao)
Zeberio Ots. 03 - Ots. 03 San Blas (Saldarian)
Zeberio Mai. 03 - Mai. 03 Santa Kurtz (Santa Kurutzen)
Zeberio Eka. 13 - Eka. 13 San Antonio (Ermitabarri)
Zeberio Uzt. 18 - Uzt. 18 San Segismundo (Upon)
Zeberio Uzt. 31 - Uzt. 31 San Inazio (Undurraga)
Zeberio Abuztuko lehenengo igandea San Adrian (Argiñao)
Zeberio Abu. 10 - Abu. 10 San Lorentzo (Elizondo)
Zeberio Abu. 15 - Abu. 15 Andra Mari (Zeberiogana)
Zeberio Abu. 24 - Abu. 24 San Bartolome (Uxar)
Zeberio Ira. 02 - Ira. 02 San Antolin
Zeberio Abe. 26 - Abe. 26 San Esteban (Etxason)
Zeberio abenduaren azken domekan San Tomás Zaharre (Barbatxaon)
Zierbena Uzt. 16 - Uzt. 22 Kardeo
Zierbena Uzt. 27 - Uzt. 31 La arena
Zierbena Uzt. 31 - Uzt. 31 Loiolako San Inazio jaiak (La Arena auzoa) 
Zierbena Abu. 03 - Abu. 07 San Mames (San Mames auzoa)
Zierbena Abu. 10 - Abu. 15 Portua
Zierbena Abu. 15 - Abu. 15 Portuko Ama Birjina (El Puerto auzoa)  
Zierbena Abu. 16 - Abu. 16 San Roke (La Cuesta auzoa)
Zierbena Abu. 16 - Abu. 19 Aldapa
Zierbena Abu. 20 - Abu. 26 Valle
Zierbena Urr. 15 - Urr. 15 Zierbena Eguna
Ziortza - Bolibar Urt. 22 - Urt. 22 San Bizente (Arta)
Ziortza - Bolibar Eka. 23 - Eka. 23 San Juan
Ziortza - Bolibar Eka. 26 - Eka. 26 San Pedro (Arta)
Ziortza - Bolibar Uzt. 22 - Uzt. 22 Magdalena (Zeinka)
Ziortza - Bolibar Abu. 05 - Abu. 05 Andra Mari (Iruzubieta)
Ziortza - Bolibar Abu. 10 - Abu. 10 San Lorentzo (Arta)
Ziortza - Bolibar Abu. 15 - Abu. 15 Ziortzako Ama Birjina (Ziortza)
Ziortza - Bolibar Abu. 16 - Abu. 16 San Roke (Ziortza)
Ziortza - Bolibar Abu. 30 - Abu. 30 San Emeterio eta San Zeledonio (Arta)
Ziortza - Bolibar Abe. 21 - Abe. 21 Santo Tomas
Zornotza (Amorebieta - Etxano) Mai. 02 - Mai. 02 Gurutze Santua
Zornotza (Amorebieta - Etxano) Mai. 08 - Mai. 08 San Migel (Bernagoitia auzoa)
Zornotza (Amorebieta - Etxano) Mai. 15 - Mai. 15 San Isidro (Garaitondo auzoa)
Zornotza (Amorebieta - Etxano) Eka. 13 - Eka. 13 San Antonio (San Antonio auzoa)
Zornotza (Amorebieta - Etxano) Eka. 23 - Eka. 23 San Joan bezpera (suteak)
Zornotza (Amorebieta - Etxano) Eka. 24 - Eka. 24 San Juan
Zornotza (Amorebieta - Etxano) Eka. 29 - Eka. 29 San Pedro (Boroa - Saratsu auzoak)
Zornotza (Amorebieta - Etxano) Uzt. 10 - Uzt. 10 San Kristobal (Ixer auzoa)
Zornotza (Amorebieta - Etxano) Uzt. 16 - Uzt. 16 Karmengo jaiak
Zornotza (Amorebieta - Etxano) Uzt. 25 - Uzt. 25 Santiago
Zornotza (Amorebieta - Etxano) Uzt. 26 - Uzt. 26 Santa Ana
Zornotza (Amorebieta - Etxano) Uzt. 27 - Uzt. 27 Santanatxu
Zornotza (Amorebieta - Etxano) Uzt. 31 - Uzt. 31 San Inazio (Belatxikieta)
Zornotza (Amorebieta - Etxano) Abu. 10 - Abu. 10 San Lorentzo (Montorra auzoa)
Zornotza (Amorebieta - Etxano) Abu. 15 - Abu. 15 Jasokundeko Andre Maria (Etxano)
Zornotza (Amorebieta - Etxano) Abu. 24 - Abu. 24 San Bartolome (San Bartolome auzoa)
Zornotza (Amorebieta - Etxano) Ira. 02 - Ira. 02 San Antolin (Epaltza auzoa)
Zornotza (Amorebieta - Etxano) Aza. 22 - Aza. 22 Santa Zezilia

Esportatu zerrenda kalkulu orri formatuan (136 Kb.)